KOMPLEXNÉ VSTUPNÉ VYŠETRENIE A DIAGNOSTIKA

Cieľom komplexného vstupného vyšetrenia je zhodnotiť celkový stav chrupu a mäkkých tkanív ústnej dutiny. Aby bola diagnostika čo najpresnejšia, nevyhnutnou súčasťou sú RTG snímky medzizubných priestorov a panoramatický snímok, ktorý ponúka kompletný prehľad o stave kosti, koreňov a ostatných tkanív v oblasti hlavy a krku. Vďaka využitiu operačného mikroskopu v kombinácii s detailnými RTG snímkami vieme problém zachytiť čo najskôr a tak zabrániť deštrukcii veľkej časti zuba – ošetrenie je tak jednoduchšie a lacnejšie. Okrem RTG snímok je súčasťou vstupného vyšetrenia aj klinické vyšetrenie pod mikroskopom a zhotovenie fotodokumentácie.

 

Súčasťou vstupného vyšetrenia je aj kontrola úrovne dentálnej hygieny. V prípade, že nájdeme medzery v čistení, priamo počas vyšetrenia si prejdeme správnu techniku a pomôcky, ktorými môžete zub efektívne zbaviť povlaku. Pravdou je, že čistý zub sa nekazí a tak sú práve pravidelná dentálna hygiena s nácvikom a preventívne prehliadky základom preventívnej filozofie našej praxe.

Počas nácviku hygieny a vstupného vyšetrenia vždy hodnotíme aj stav parodontu (ďasna, kosti a príslušných tkanív). Každý už určite počul o “paradentóze”, ktorá často spôsobuje náhle straty veľkej skupiny zubov naraz. Dnes už vieme, že je možné tento proces efektívne stabilizovať a liečiť, keďže pôvodcom problémov je práve nesprávna technika čistenia a prítomnosť zubného povlaku a baktérii.